Коротка довідка

Розташування підприємства

ДП „Бучацьке лісове господарство” розташоване у південно-західній частині Тернопільської області на території Бучацького, Монастириського і Теребовлянського та частково Заліщицького районів.

Загальна площа підприємства становить 26570 га в т.ч. покритої лісом 24625 га і об'єднує сім лісництв: Бучацьке, Дорогичівське, Золотопотіцьке, Коропецьке, Криницьке, Монастириське і Язловецьке.

Основними місцевими споживачами деревини є сільськогосподарські підприємства, населення, будівельні організації і ін.
Крім лісів державного лісового фонду в зоні діяльності лісгоспу є 5,3 тис. га лісів інших лісокористувачів (в основному сільськогосподарських підприємств). Ліси розміщені на території лісгоспу нерівномірно. Нижчий процент лісистості на північному сході території і вищий на південному заході. Найвищий процент лісистості має Монастириський адміністративний район – 23,1%.

Пріоритетним напрямком розвитку лісового господарства Бучаччини на поточний період і на перспективу залишається створення нових високопродуктивних насаджень у лісовому фонді, ефективне проведення рубок формування і оздоровлення лісів, створення захисних лісових насаджень на непридатних для сільськогосподарського використання землях для поступового доведення лісистості регіону до оптимальної.

З метою збереження цінних деревних порід та відтворення тваринного світу, на підприємстві створено природоохоронні об’єкти загальною площею 8027 га. Найцінніші висопродуктивні деревостани, історичний досвід ведення лісового господарства зосереджено в лісовому заказнику загальнодержавного значення «Суразька дача», площею 3864 га, корінні насадження якого є унікальними в лісовому фонді.

Історія створення

Лісгосп заснований у 1939 році. Усі ці роки сповнені невтомною працею лісівників, які саджали і вирощували ліси, мережили родючі ниви полезахисними смугами, виховували молоді кадри, гідні своїх шанованих попередників і здатні продовжувати в майбутньому їхні славні справи – примноження зелених скарбів. 

Колектив лісгоспу

Колектив лісгоспу нараховує 152 особи (станом на 01.10.2017). Основною ланкою, завдяки якій забезпечується виконання виробничих показників та досягнення високих результатів на підприємстві, є колектив працівників, які сумлінно виконують свій професійний обов’язок, здійснюючи неоціненний внесок у справу примноження лісів. Тому на підприємстві постійно дбають про їх соціальний захист, охорону праці, кар’єрний ріст, навчання, заохочення. 

Велике значення в лісгоспі приділяється підбору кадрів, підвищенню їх кваліфікації та освітнього рівня. Залучають до своєї справи і молодь. Так, юне покоління майбутніх лісівників плекає лісгосп у шкільних лісництвах, створених при Баришській та Завадівських школах. Ці діти вже зараз залишають по собі зелені насадження, вносять свій посильний вклад у справу лісорозведення. 

В цілому, колектив Бучацького лісового господарства живе повноцінним, насиченим подіями життям. Йому притаманні багаті традиції відданості справі, патріотизму, товариськості і згуртованості.

Клімат району

Клімат району помірно-контенинтальний, без великих амплітуд температурних коливань як взимку так і влітку, з достатньою кількістю опадів і переважаючими західними і північно-західними вітрами. Клімат цього лісорослинного району сприятливий для росту всіх деревних порід, в тому числі таких вибагливих як бук, дуб, ясен та ін. Тут також успішно ростуть модрина європейська, японська, ялиця, дугласія, горіхи грецький і чорний та ін.

Об’єкти природно-заповідного фонду

Бучацький лісгосп охоплює велику кількість об`єктів природно-заповідного фонду, а саме: 
  • заказники місцевого значення: «Савинське», "Чемерова", «Межиліски», «Ковалівка»;
  • пам’ятки природи загальнодержавного значення: "Дністровський каньйон", "Зарваницький";
  • ботанічні пам’ятки природи місцевого значення: «Золота липа», «Шутроминські дуби», «Золотопотіцький дуб», «Язловецька діброва», «Рівна скеля»
Загальна площа об`єктів природно-заповідного фонду становить – 8445,4 га.