Лісорозведення

Природа нашого краю – це одне з найпрекраснішого, чим можна помилуватися у первозданному його вигляді. Як приємно зайти в ліс, насолоджуючись оточуючим, яке нічим не нагадує про існування людської цивілізації.

У останні 10-ть років Державне підприємство „Бучацьке лісове господарство” взяло за правило: „Створити набагато більше нових насаджень по площі, ніж зрубати стиглого лісу”. Тому на території  лісгоспу збільшуються „легені планети” на 7-12 га щорічно.

Дотримуючись послідовності і цілеспрямованості при досягненні основного завдання у лісовому господарстві: примножити, зберегти, раціонально використати та відтворити  ліси, у зоні господарювання ДП „Бучацький лісгосп” щороку заготовляє біля 7 тон насіння лісоутворюючих шпилькових, листяних та чагарникових видів.

Це насіння, після низки підготовчих процедур, попадає у колиску доброго та довговічного – базові лісорозсадники загальною площею 7,3 га.
Щоб отримати стандартний посадковий матеріал для створення лісових культур, у розсадниках „бавлять” сіянці на протязі одного, двох  років.
Щороку в лісорозсаднику вирощують більше 600000 тисяч сіянців основних лісоутворюючих порід, 46 тисяч декоративних порід, біля 20 тисяч штук новорічних ялинок.

Для успішного штучного відновлення лісів та лісорозведення використовуються вологонакопичувачі  (гідрогелі), які забезпечують рослини вологою у найскладніші перші два роки життя, шляхом абсорбції води.

Для подовження фізіологічного спокою, для сіянців, які будуть висаджуватися  заготовляється сніг, термоізольований за допомогою тирси.
На території підприємства лісовідновлення та лісорозведення  відбувається за рахунок дуба звичайного, який становить 70% від кількості посадкових місць, 30% - сосни звичайної, сосни кримської, дуба червоного, клена-явора.

На кожній площі, яка штучно заліснюється створюються діляночки із плодових видів (ремізи) для харчування диких тварин та для влаштування місць схову.

Для створення лісових культур використовується щороку біля 16-ти лісоутворюючих видів, які вирощуються на території лісорозсадників.
Ряди культур розміщуються через 3-4 метри.

Щорічно на території підприємства  лісовідновлення проводять на площі біля 100 га. посадку сіянців на зрубах виконують за допомогою меча Колесова, а посів жолудя за допомогою лопати.

Щорічна площа лісорозведення до 10 га. Посадка виконується вручну. Догляди при всіх категоріях лісопосадок проводяться (при переведенні на однократний) на площі 1000 га.